В кількох статтях тут і на “Українській блогосфері” згадувалося, що інтенсивність публікацій в моїх блогах суттєво скоротилася, тому що зараз я дуже багато часу та зусиль віддаю своєму новому проекту, на який покладаю великі сподівання! Що ж, настав час продемонструвати цей проект!
Jar of Games – це портал найкращих флеш-ігор, орієнтований в першу чергу на європейську та американську аудиторію. Поки-що готовий тільки каркас (для його створення було використано спеціалізовану CMS AV Arcade), але вже зараз портал повністю робочий, працює реєстрація і діють основні функції (як то накопичення балів за оцінку та коментування ігор).
На даному етапі наповнення ведеться повністю вручну, але в майбутньому, коли буде помітно першу віддачу – я обов’язково додам можливість сабмітити ігри учасникам спільноти (з жорсткою премодерацією, звісно). Взагалі, мені дуже хотілося б по-максимуму розвинути соціальну складову порталу і згуртувати навколо нього лояльну спільноту активних гравців. Але все це стане можливим тільки коли я побачу першу віддачу від порталу.
Хотілося б також написати кілька слів про концепцію Jar of Games. Якщо ви хоча б трішечки цікавитесь ігровими порталами, то без сумніву знаєте, що їх кількість надзвичайно велика і вимірюється десятками (якщо не сотнями) тисяч. Втім, по-справжньому якісних порталів з унікальним функціоналом та можливостями для гравців набереться заледве кілька десятків. Як же потрапити до їх переліку?
Основна відмінність між якісним та неякісним порталом флеш-ігор – це підхід до відбору контенту (тобто, власне, ігор). У світі ігрових порталів, як і у світі блогів, є свої “сплоги” (чи, правильніше сказати “спортали”) – тобто проекти, які наповнюються автоматично і існують виключно заради генерування прибутку.
Я ж вирішив поставити на високу якість (навіть якщо доведеться пожертвувати кількістю) і додавати ігри виключно вручну, ретельно відбираючи найкращі. Так, це вимагає чимало часу. Але супершвидкісне наповнення критичне тільки на перших етапах існування порталу – поки збирається основна бібліотека ігор. Коли колекція буде досить “багатою”, можна перейти в режим щотижневого додавання 5-10 найкращих ігор, які були випущені за цей період.
Найвищим же ступенем досконалості вважаю модель, яка застосовується всього на кількох найпотужніших ігрових порталах: додавання ігор учасниками спільноти і фільтрування за рахунок рейтингів. До такої моделі мрію прийти в майбутньому.
Чому я вирішив створити ігровий портал?
Я не хочу перевтомлювати читачів блога про флеш деталями концепції та розробки порталу Jar of Games, оскільки не знаю, наскільки ця інформація буде цікавою для них. Втім, скажу кілька слів про причини, які спонукали мене до створення цього ресурсу.
- Власний ігровий портал – найкращий спосіб приміряти на себе роль спонсора. Люди, які стежать за цим блогом знають, що останнім часом я захопився розробкою флеш-ігор. Одна з найбільш розповсюджених моделей монетизації такого захоплення – пошук спонсора, який захоче купити вашу гру. Втім, у більшості випадків розробник має дуже “одностороннє” бачення своїх стосунків зі спонсором. На свій власний продукт він дивиться тільки як творець, і не може абстрагуватися від нього. Та це й не дивно, адже розробник ніколи не був у “шкірі” спонсора.
- Самоспонсорування. В житті кожного розробника бувають моменти, коли він відчуває себе недооціненим. Припустимо, ви створили гру за яку розраховували отримумати X доларів, а максимальна ставка від спонсорів склала всього X/2. Не біда! Якщо ви впевнені у власних силах і у вас є ігровий портал – можна ризикнути і спробувати самоспонсорування.
- Прибуток. Я не даремно розмістив цю причину останньою в переліку. Адже досягнути серйозних фінансових результатів, ведучи портал, ох як не просто! Втім, якщо ви візьметеся до справи зі всією серйозністю, присвячуватимете достатньо часу відбору контенту, працюватимете над створенням власної спільноти і не забудете про SEO – то можливо через деякий час портал не тільки поверне вкладені в нього інвестиції, але й стане основним джерелом прибутків. Принаймні, такі приклади мені також відомі.
І навіть якщо створення власного ігрового порталу виявиться неуспішним з фінансової точки зору, воно варте витрачених на нього часу та зусиль вже хоча б тому, що ви починаєте розуміти спонсора краще. По суті ви самі починаєте міркувати, як спонсор. Тепер ваше завдання – не продати гру, а залучити лояльну аудиторію на свій портал. Ви дивитесь на гру, не як на витвір, а як на конкретний продукт, який має свою цінність і який ви, наприклад, ніколи б не розмістили на своєму порталі… чи навпаки – віддали б багато тисяч доларів за право розмістити його…
Маючи всі ці знання, ви почуватиметесь набагато впевненіше, беручись за розробку власної гри і зможете оцінювати її об’єктивно під час торгівлі зі спонсором.
Мені відомі випадки, коли незадоволені ставками розробники відмовлялися від пошуків спонсора і монетизували гру самостійно, при цьому виходячи у значний плюс.
Окрім того, самоспонсорування – це спосіб отримати хоча б щось за гру, яка взагалі не зацікавила спонсорів. У мене є одна така. Пам’ятаєте – Match Insanity. За вісім місяців на FGL гра так і не отримала жодної ставки від спонсорів (чесно кажучи, зважаючи на її якість, я й не сподівався). Втім, тепер з’явиться можливість отримати з неї хоч щось! Найближчим часом зроблю рескін (тобто зміню графіку у грі) і спробую самоспонсоруватися.
А головне, як і завжди – по-справжньому любити справу, якою займаєшся і пам’ятати – сам по собі ігровий портал ніколи не стане прибутковим. Для того, щоб отримати віддачу, потрібно працювати, працювати і ще раз працювати!
А тим часом запрошую всіх читачів блога про флеш завітати на ігровий портал Jar of Games і трішечки відволіктися від шаленого робочого ритму, зігравши в класну флеш-гру. Поки-що колекція не дуже велика (36 ігор на даний момент), але вже зараз вибирати є з чого. Повірте, ви знайдете, на чому зупинити свою увагу! А в майбутньому бібліотека ігор буде тільки поповнюватися.
Ви також можете зареєструватися, щоб отримати можливість накопичувати бали, коментувати ігри, виставляти рейтинг та комунікувати з іншими зареєстрованими користувачами. Але пам’ятайте, для власне гри реєстрація необов’язкова. Тому самі вирішуйте, чи варто реєструватися.
Буду вдячний за коментарі щодо порталу та щодо портальної тематики на блозі про флеш? Наскільки це цікаво для вас і чи хотіли б ви дізнатися деталі щодо створення/розвитку/монетизації флеш-ігор та флеш-порталів.
Липень 4, 2011 о 16:52
Побавився, симпатичні іграшки. Портал достойний. Успіхів. Цікаво було б почитати про розкрутку такого порталу.