Всього залишено коментарів: 16

1g0rrr
Квітень 22, 2011 о 21:00

Успiхiв у продажу! )

Dyak
Квітень 22, 2011 о 23:06

Я б сказав так. Дуже серйозна робота! Ріспект і уважуха!!!

shaman4d
Квітень 23, 2011 о 11:31

Посмотрел я игру. Скажу сразу большие минусы – очень унылая графика – у вас НЕ египет и не пустыня и не сокровища. Еще бОльшая ошибка отсутствие обратной связи игрового интерфейса с игроком — я такаю на черепаху и не вижу как долго мнее держать, куда он летит. Окно покупки бонусов тоже самое – непонятно что делать. Я более чем уверен – по хорошему на FGL вам скажут в доработку, по плохому просто не будут с вами возиться и рейтинг , равно и как продажи будут никакие.

Ярослав Федорак
Квітень 23, 2011 о 12:14

1g0rrr, Dyak,

дякую…

shaman4d,
щодо “зворотнього зв’язку” – згоден. Ви не перші, хто говорить про відсутність інтуїтивності. Тому зараз працюю над системою “підказок”.

Щодо графіки – тут “на колір і смак”. Більшості людей, які пограли в Turtle Dreams to Fly, графіка сподобалася.

taras
Квітень 24, 2011 о 19:34

побавився,сподобалось загалом…тільки не дуже зрозумів що то за бетменівський костюм на черепасі=)))
але результат плідної роботи видно,продовжуйте в тому ж дусі!

Микола
Квітень 25, 2011 о 12:20

клас, Ярославе:)
оце дуже класний приклад: як маєш мільйон справ і усі поточні – то і через рік, і через два будеш з тими самими справами і без видимих результатів.
а взятися за шось серйозне і робити, робити, робити – вуаля, маєш шось на виході!
усім нам цього, мабуть, бракує (в різних сферах).

шодо іграшки – то я навряд чи став би гратися (але я взагалі майже ніколи не граюся в іграшки);
хоча от останнім часом мене зацікавили роботи від колібрігєймс – але там мені подобається жанр, жанр квесту такого собі.
ну і світи, які вони малюють. короче, демку десь пограти можна раз на паску.

наступну вже почав робити?

Ярослав Федорак
Квітень 25, 2011 о 12:36

дякую за відгук, Миколо. Насправді дуже приємно читати такі відгуки, бо дійсно, на гру “вбито” дуже багато часу. В першу чергу через те, що процес розробки дуже тійсно був пов’язаний із процесом навчання. Думаю, якби мені зараз потрібно було зробити щось подібне з нуля – то рази в три швидше вийшло б.

Ідеї для наступних іграшок, звісно, є. Але хочу деякий час відпочити. Хоча б кілька тижнів. Ну і зайнятися продажем цієї гри. Адже технічна складова – це лише 50% успіху. Після закінчення розробки починається найскладніше – торги. А у цій сфері в мене досвіду поки що зовсім немає.

Тарлан
Квітень 25, 2011 о 12:42

Графіка і звуки на високому рівні, в цьому плані все чудово, гра має свою атмосферу, ніколи б не подумав що це друга Ваша робота.
Але щодо ігрового сюжету – відверто кажучи не дуже. У гравця обмежена свобода дій, в нього немає ніякого стимулу грати знову. Шукати найуспішніший метод – це зовсім не цікаво.
Я би зробив так. Додав у гру можливість управляти черепахою. Якийсь додатковий артефакт, або краще базова фітча, що дає можливість переміщатися вгору-вниз. Гравець повинен сам збирати монетки, а не дивитися, як це за нього робить теорія ймовірності.

Гравець хоча і приймає рішення, коли натиснути на кнопку потрібної йому речі, але це не робить гру інтерактивною, скоріше навіть це робить її превдоінтерактивною, оскільки все рівно все зводиться до випадковості.

Ще варто було б знизити ціну на додаткові стрибки. Грати якомога довше – це теж могло би бути хорошим стимулом. А то який сенс докупити якісь 1-2 додаткові стрибки за всю гру, які майже не впливають на результат.

Критикувати легше всього, я розумію що в очах автора його творіння завжди чіткіше, логічніше і досконаліше, ніж в очах невдячних юзерів :-) Але все ж, на мою думку, гра не конає в такому вигляді, в якому вона є зараз.

А як там обстановка з безкоштовними та тріальними обфускаторами? Мені цікава ця тема. Той що Ви використовували прив’язує до домену? І як він ставить лейбл на флешці? Ви самі обираєте, де цьому лейблу бути, а де ні, чи як?

Ярослав Федорак
Квітень 25, 2011 о 12:58

Тарлан, дякую за конструктивний і глибокий відгук.

В двох словах про ігровий сюжет: Ваше зауваження доволі типове – що занадто мало свободи дій і занадто багато випадковості. Я це розумію і частково погоджуюся. Втім перевертати баланс з ніг на голову вже запізно. Можливо будуть якісь виправлення, але не думаю, що вони дуже суттєво вплинуть на геймплей.

Тут я переслідував просту мету – спонукати гравця повертатися до гри багато разів, намагаючись покращити результати. І судячи зі статистики “повторних заходів” на FGL мені це вдалося. Наскільки успішно – про це можна буде говорити тільки після релізу, коли в гру будуть грати вже не розробники, а реальні гравці.

Щодо дешевших життів – гра втрачає свій шарм. Так можна зробити гру безкінечною, тоді як у гравця є стимул покращувати свої результати і натискати на кнопку “play again” рівно до тих пір, поки є що апгрейдити і ще не відкриті всі “досягнення”. Я вже збільшив кількість стрибків з 10 до 12, тим самим спростивши гру.

Тим не менше, деякі власні огріхи я бачу і визнаю. Буду враховувати їх у своїх наступних проектах.

Що стосується обфускаторів – я користуюся secure SWF. В нього є trial-версія на 30 днів, яка ставить лейбл на флешці (на головному вікні, яким у моєму випадку є вікно Preloader). Втім, тріал-версією можна користуватися тільки, щоб викласти гру на FGL. При продажу спонсору швидш за все доведеться придбати обфускатор (найдешевша версія secure SWF – $99, найдорожча (Professional edition) – $399).

Сайтлок я навчився “вшивати” самостійно. З часом викладу на блозі статтю про те, як “вшивати” сайтлок.

shaman4d
Квітень 25, 2011 о 13:53

А что такое сайтлок?

Ярослав Федорак
Квітень 25, 2011 о 14:11

Site-lock або url-lock – вшивання у код флешки інформації, яка робить неможливим її запуск на будь-якому сайті окрім визначеного. Простіше кажучи – прив’язування флешки до конкретного сайту для того, щоб не вкрали.

Тарас
Квітень 25, 2011 о 18:02

Трейлер вражає. Приємна напевне гра…

Тарлан
Квітень 26, 2011 о 16:15

І ще один варіант, як би можна було модифікувати гру в напрямку збільшення інтерактивності. Черепаха може збирати монети завжди, а мішки з монетами тільки тоді, коли гравець натиснув клавішу пробіл. Гравець має ніби ловити ці мішки. Думаю, таке не складно реалізувати. Хоча Вам як автору видніше.

Ярослав Федорак
Квітень 26, 2011 о 16:38

Дякую за пропозиції. Завжди приємно, коли людям не байдуже! :)

Щодо збирання з пробіла, боюся, щоб не вийшло “вбивання клавіатури”, адже мішечки трапляються доволі часто. Думаю, що цю гру залишу без докорінних змін (єдине, що можливо трішки зміню – то це відображення досягнень). За тривалий час розробки встиг втомитися. Відпочину 2-3 тижні – і візьмуся за наступну гру.

Треба вчитися робити ігри швидше, ніж за пів-року, щоб вони не встигали набриднути самому собі! :)

Богдан
Квітень 26, 2011 о 18:01

Ярославе, а мочібота чи(і) рекламу Ви вже вбудували в гру?

Ярослав Федорак
Квітень 26, 2011 о 18:03

За правилами FGL реклама вбудовується після продажу.

2Пінгбеки & Трекбеки
Поділіться своєю думкою