Всього залишено коментарів: 13

Псих
Березень 27, 2009 о 16:23

Напрямок руху у тебе правильний! :) Ще, як ідея, додати інтерактивні уроки – учні дороблюватимуть необхідне завдання у файлі. Проте запитання – чи осилиш, як файлів відповідей буде 20 чи 50? :)

“Тобто банально вам розповідається куди потрібно клікнути і яку кнопку натиснути, але не пояснюється, навіщо це робити. Ось і виходить, що при вдалому збігу обставин в результаті всіх маніпуляцій ви отримаєте анімацію, яку намагалися створити. Але при цьому не матимете жодного уявлення, як у вас це вийшло.”
Можливо я не ховсім вірно зрозумів ці твої слова, а точніше зміст закладений у них. Але скажу наступне. Не завжди треба та й взагалі можливо пояснити “навіщо це робити?”. Адже з певного моменту повинна вступити в дію творчість учня. Проведу аналогію з інструментами Фотошопа: є такий режим накладення Color Dodge – так от застосувавши його на звичайних фото у 99% випадків ми отримаємо казна-що. Постає питання, навіщо його використовувати? І відповіддю тут є: творчість автора підкаже!
Тобто, я веду до того, що частіше уроки створення гарних зображень є лише одним з прикладів практичної реалізації тих чи інших інструментів. І тут немає питання “навіщо так?”, тут є “це можна так”, “а ще можна ось так” і “ще ось так можна”.

Ярослав Федорак
Березень 27, 2009 о 17:45

Псих, щодо ідеї з інтерактивними уроками – дякую! Я про це обов’язково подумаю, коли у сайту набереться більш-менш потужна база постійних відвідувачів.

Що стосується другого питання – ти мене попросту не зрозумів. Я не говорю, що потрібно пояснювати принципи використання кожного ефекту. Але обов’язково потрібно пояснювати, що і навіщо робиться, щоб такого ефекту досягнути.

Спробую пояснити на прикладі. Скажімо в уроці йдеться про щось таке:
1 крок – відкрийте файл
2 крок – натисніть комбінацію клавіш таку-то
3 крок – натисність комбінацію таку-то
4 крок – натисність сюди і сюди, а потім затисність це і порухайте курсором
5 крок – натисність ще одну комбінацію і у вас вийде кліп…

В результаті, кліп то, звісно, вийде, але розуміння, як він вийшов, не додасться ні на йоту.

Сенс у тому, що не пояснюється, навіщо натискати комбінацію.
А у нормальному уроці мало би бути щось приблизно таке:
1 крок – відкрийте файл
2 крок – натисність комбінацію таку-то, таким чином ви досягнете такого-то ефекту, який потрібен вам для того, щоб відформатувати ваше зображення і перетворити його з растрового у векторний формат (посилання на пояснення, що таке растровий і векторний формати), детальніше про принципи фотматування зображень можна прочитати тут (посилання)
3 крок – натисніть комбінацію такуто (або зайдіть у меню і виберіть таку-то і таку-то опцію). Цим ви досягнете такого-то і такого то ефекту. Про дані інструменти вже йшлося у цій статті, так що для детального ознайомлення можете переглянути її (посилання). Тепер у вас повинно вийти щось на зразок такого (зображення або відео)
і так далі по аналогії.

Саме так, на мою думку, повинен виглядати ідеальний навчальний сайт. А насправді таких вкрай мало!

Псих
Березень 30, 2009 о 07:24

Я припускав, що міг невірно зрозуміти ту цитату. :) Твоє прагнення зробити якісний і цілісний навчальний ресурс дуже хороша!

maque
Квітень 3, 2009 о 00:58

Так, такого ресурсу уанету, безперечно, бракує. Але я гадаю, це нам під силу! Ну, можливо, не зразу, але все ж таки :-)

Dyak
Квітень 7, 2009 о 21:51

Привіт, перечитав всі статті сайту. Мушу сказати що в тебе дуже хороший і зрозумілий стиль навчання. Ресурс намертво засів в мому рсс рідері. Скільки пробував почати вивчати флеш то все зводилось до банального відкривання флешу клікання всього що попаде під руку і закривання.

Зараз роздуплився і не можу дочекатись, наступних уроків, особливо чекаю безпосереднього програмування.

Коротенькі і прості уроки дуже зручні і легкі до навчання, але мінус в тому що я затратив від сили 2 години щоб все прочитати, спробувати і запамятати. Звичайно що з тим ніц не поробиш. Але хочеться ще, ще , ще, а нема :) .

А взагалі ідея просто супер лишається надія що тобі вистарчить натхнення і часу. Успіхів. Чекаю на свіжі уроки.

Ярослав Федорак
Квітень 7, 2009 о 22:08

Дякую за відгук! Саме такі коментарі і вдихають натхнення писати ще більше (хоча на одну статтю витрачається в середньому 3-4 години). Докладатиму усіх зусиль, щоб не підвести. А до перших етапів програмування планую перейти десь за 1-2 місяці. На черзі цикл статей про створення векторних малюнків, які потім можна використовувати у флеші.

Якщо зумію дотриматися запланованого ритму (2 публікації на тиждень) – то вже ближче до літа перейдемо до створення банерів та перших програм у флеші. А до осені спробую написати туторіал щодо створення найпростіших ігор. Хоча це вже довгострокове планування…

Dyak
Квітень 7, 2009 о 23:38

Файно що є план, буду стежити, але мабуть і буду щось пробувати програмувати, бо аж пищу як хочеться

Михаил
Грудень 14, 2009 о 22:51

Ярославе, дякую тобі дуже за ресурс! Не чекав знайти таке корисне джерело знань про флеш. Щодо мови та стилю викладання – окреме вдячення, дуже легко та приємно, а головне, зрозуміло читати :)

А ещё здорово, что такой блог появился в уанет. С нетерпением жду продолжения развития проекта, терпения и вдохновения тебе!:)

Орест
Травень 26, 2010 о 22:11

Всім привіт, я прочитав багато уроків і всі чудові. але в мене є одна проблема неможу знайти нормальний флеш. я в цьому ділі новенький і дуже хотів би навчитися працювати в флеші. На сайті також неможу знайти флеш( якшо можете киньте робоче посилання… дякую)

maque
Травень 26, 2010 о 23:12
Орест
Травень 27, 2010 о 17:30

дуже дякую

symfony
Грудень 7, 2010 о 11:06

Додайте сайт в ДМОЗ.
Ресурс – ульотний :)

Ярослав Федорак
Грудень 7, 2010 о 11:30

symfony, дякую, приємно це чути. В дмоз подав заявку, але в україномовного розділу блогів проблеми з редакторами, тому розглядати її можуть дуже довго. Колись цим займався Олег Боженко, але не знаю, чи він ще виконує роль редактора…

4Пінгбеки & Трекбеки
Поділіться своєю думкою